۲۰ دقیقه
زمان
آقایان, بانوان
جنسیت
۱۰+
سن

فلای بورد کیش | یک هیجان دریایی با تخفیف ویژه

تا به حال به این فکر کرده ایتد که حس هیجان پرواز در آسمان و شنا در زیر آب را در کنار هم تجربه کنید؟

پرواز آرزوی دیرینه انسان ها بوده است. حال فرض کنید این آرزو بر روی آب های بی کران خلیج فارس برآورده شود. پروازی که همراه با شیرجه های مداوم در آب و حس لذت رهایی در آب نیز باشد. دو هیجان بی نظیر پرواز و شنا در کنار هم در فلای بورد کیش ترکیب شده اند تا در قالب یک تفریح در یایی فوق العاده در کیش شادی سفر به این جزیره زیبا را به یاد ماندنی تر کنند.

با فلای بورد کیش هر لحظه که بخواهید می توانید مانند یک پرنده در آسمان و دریا پرواز کنید و یا همچون یک دلفین به داخل آب شیرجه بزنید. قبل از پرداختن به فلای بورد کیش بهتر است سری به تاریخچه این ورزش هیجان انگیز در سطح جهانی و کشوری بزنیم.

فلایبورد چیست؟

فلایبورد دستگاهی ست جذاب برای حرکات و مانورهای نمایشی ورزش های آبی ست که ترکیبی ست از ورزش های شنا، اسکی روی آب و جت اسکی می باشد. این دستگاه در ابتدا توسط شخصی فرانسوی به نام فرانکی زاپاتای طراحی و ساخته شدکه با اتصال به یک دستگاه جت اسکی کار می کند.

نیروی محرکه غلبه بر جاذبه آن توسط فشار پمپاژ آب تامین می شود و به راحتی می توان حرکات نمایشی و مانوری را با آن انجام داد. رو نمایی برای اولین بار از این دستگاه در سال ۲۰۱۱ در جام جهانی مسابقات جت اسکی چین انجام شد. چیزی نگذشت که فلایبورد به عنوان دستگاه خارق العاده پرواز روی آب بر سر زبان ها افتاد و از شهرت زیادی برخوردار شد. تا اینکه در ماه می سال ۲۰۱۲ در تولید انبوه در دسترس عموم مردم قرار گرفت. شهرت این ورزش به حدی رسید که مسابقات جام جهانی فلایبورد نیز افتتاح شد. اولین دوره این مسابقات به میزبانی قطر در سال ۲۰۱۲ بود که ورزشکاری از کشور فرانسه به نام استیفان برایاس توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

تاریخچه فلای بورد کیش در ایران

اما ورود این دستگاه هیجان انگیز در ایران در بهار سال ۱۳۹۱ اتفاق افتاد. به طور رسمی از فلایبورد در مسابقات کشوری جت اسکی در سال ۱۳۹۲ معرفی شد. در این مسابقات یک گروه حرفه ای فلایبورد را با انجام حرکات نمایشی بسیار زیبا معرفی کردند.

کمیته فلایبورد در ایران برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ به ریاست اقای پیام عرب زاده شروع به فعالیت نمود.

هیجان فلای بورد در کیش را از دست ندهید!

همانطور که گفته شد فلای بورد کیش نیز ترکیبی از ورزش های شنا، اسکی روی آب و جت اسکی می باشد. نیروی محرکه فلای بورد کیش می تواند تا حداکثر ارتفاع ۱۲ متر  از سطح آب دریا بالا ببرد. یعنی به اندازه تقریبا یک ساختمان ۴ طبقه.

میخواهید لذت فلای بورد کیش را تجربه کنید اما مهارتی ندارید؟

استفاده از فلای بورد کیش ممکن است برای اولین بار مقداری ترس داشته باشد. اما یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از فلای بورد کیش که به شما کمک می کند تا به ترس احتمالی خود غلبه کنید و در بهترین شرایط فقط لذت را تجربه کنید، وجود یک مربی کارآزموده در تمامی مراحل در کنار شماست.

فلای بورد کیش به دو دسته تقسیم می شود: فلایبورد مبتدی و فلایبورد پیشرفته

جهت استفاده از فلای بورد کیش به صورت پیشرفته ابتدا باید به مدت ۳۰ دقیقه با فلایبورد مبتدی تمرین کنید و در صورت تایید مربی فلایبورد پیشرفته را تجربه کنید.

تفاوت میان فلای بورد کیش از نظر مبتدی و پیشرفته بودن در کیت های الکترونیکی آن است. در فلای بورد کیش پیشرفته دیگر نیازی به کنترل فشار گاز و آب توسط شخص دیگری نیست و شخص خود به تنهایی می تواند فشار گاز و آب را کنترل کند.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از فلای بورد کیش:

فلای بورد کیش نیز مانند تفریحات دیگر کیش شدیدا نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد که خدایی ناکرده موجب بروز حادثه نشود. از نکات ایمنی مورد نیاز در هنگام استفاده از فلای بورد کیش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم استفاده از فلایبورد توسط افراد با مشکلات قلبی تنفسی و بارداری

توجه دقیق در هنگام توضیحات مربی فلایبورد

استفاده از جلیقه، کلاه و لباس مناسب و…

کیش فان بزرگترین مرجع تخفیف ها و آفرهای ویژه کیش در کنار شماست تا با تخفیف ویژه ورزش آبی فلای بورد کیش خاطرات زیبایی را برای شما رقم بزند.

سایر تفریحات دریایی آبی کیش: غواصی ، جت اسکی ، بنانا سواری

بازگشت به صفحه تخفیف کیش

 

محل ارائه تفریح
ساحل سیمرغ
مدت ۳۰ دقیقه
ساعت فعالیت از ساعت ۱۰ الی ۱۷
تجهیزات مورد نیاز لوازم مورد نیاز در اختیار قرار می گیرد
شامل می شود
آموزش اولیه لباس غواصی
تجهیزات ایمنی
شامل نمی شود
فیلمبرداری و سلفی

 

اطلاعات بیشتر

محل ارائه تفریحانتهای بلوار اندیشه مجموعه کلوپ ها, ساحل سیمرغ (ساحل شنی و دید باز)
تصویر فلای بورد یا فلای بورد کیش یا فلایبورد در غروب
تصویر فلای بورد یا فلای بورد کیش یا فلایبورد گالری ۴
تصویر فلای بورد یا فلای بورد کیش یا فلایبورد گالری ۱
تصویر فلای بورد یا فلای بورد کیش یا فلایبورد گالری ۲

دیدگاه‌ها

5.00 بر اساس ‏1 دیدگاه
Avatar
14 بهمن 1397

بسیار هیجان انگیزه
اگه میدونستم این سایت هست و اینجوری تخفیف میده حتما از اینجا سفارش می دادم.
ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را ثبت کنید

امتیازدهی